faq, intermix, poziome paszowozy, poziome wozy paszowe

Pytania oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnoście poziomych paszowozów INTERMIX.

Dlaczego paszowóz poziomy?

W wyborze pomiędzy paszowozem poziomym a pionowym, ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Istnieje jednak kilka ogólnych powodów, dla których wiele gospodarstw decyduje się na zakup poziomego wozu paszowego.

1. Lepsza jakość paszy. System cięcia i mieszania w paszowozach poziomych jest efektywniejszy, przygotowana pasza jest lepszej jakości, właściwie pocięta i wymieszana oraz bardziej spulchniona, co przekłada się z kolei na wyższą efektywność hodowli.

2. Mniejsze zapotrzebowanie mocy współpracującego z wozem poziomym ciągnika, a co za tym idzie mniejsze zużycie paliwa w cyklu przygotowania paszy. W związku z potrzebą regularnego, codziennego żywienia stada, oszczędności w paliwie są duże i dają wymierne korzyści finansowe.

3. Możliwość dopasowania gabarytów wozu poziomego do pomieszczeń, w których ma pracować. Paszowóz poziomy jest z reguły niższy i węższy niż wóz pionowy, można nim pracować w oborach starego typu czy też w innych budynkach zaadaptowanych dla potrzeb chowu bydła mlecznego lub mięsnego.

4. Łatwiejszy załadunek  komponentów przygotowywanej paszy. Poziome wozy paszowe są niższe, stąd możliwy jest załadunek z góry z wykorzystaniem małej ładowarki czy też małego ciągnika z ładowaczem, lub poprzez wygodne, łatwo dostępne  tylne okno wsypowe.

Jakiej pojemności paszowozu potrzebuję dla mojego stada?

Właściwy dobór wielkości wozu paszowego zależy od takich czynników,  jak liczba zwierząt do wykarmienia, rodzaj przygotowywanej paszy, ilość karmionych grup rodzajowych zwierząt. W przypadku karmienia krów dojnych przyjmuje się zasadę, że na każdy metr sześcienny pojemności wozu przypada ok 5 krów (czyli do karmienia 30 dojnych krów, zakładając jedno przygotowaniu paszy dziennie, zleca się wóz o pojemności 6 m3). Oczywiście przy zakupie, który jest inwestycją na długie lata użytkowania, trzeba uwzględnić przyszłe plany rozwojowe. Co oznacza, że można kupić wóz nieco większy, z „zapasem” pojemności.

Co jeśli mam nietypową/wąską/niską oborę? Czy zmieści się w niej paszowóz Intermix?

Spółka Master Agro specjalizuje się w dostawie wozów paszowych Intermix „pod wymiar” do pomieszczeń ze szczególnymi wymogami. Każde nietypowe zapytanie jest dla nas wyzwaniem, któremu staramy się w miarę możliwości sprostać.

Jakie jest standardowe wyposażenie poziomego paszowozu Intermix?

Poziomy wóz paszowy Intermix, w podstawowej kompletacji i cenie ma wszystkie niezbędne elementy, jak:

– Przekładnia główna planetarna

– Przekładnia nawrotna („lewe obroty ślimaków”)

– Dwa wysypy boczne

– Własna hydraulika w obiegu zamkniętym

– Sterowanie funkcjami paszowozu z kabiny ciągnika

– Profesjonalna markowa waga

– Wygodny podest inspekcyjny z drabinką

– Funkcjonalny zaczep przestawny „góra – dół”

– Mocne, solidne koła (w wielu wariantach i rozmiarach)

– Tylne okno wsypowe

– Walek WOM z zabezpieczeniem przeciążeniowym

Gdzie mogę zobaczyć paszowóz Intermix w pracy?

Osobom zainteresowanym wozem paszowym Intermix umożliwiamy zapoznanie się z walorami maszyny w formie prezentacji (również pokazu pracy) u najbliższych użytkowników wozów. Wystarczy się z nami skontaktować o my zajmiemy się przygotowaniem takiego pokazu.

Jaki jest czas oczekiwania na zamówiony paszowóz?

Wozy paszowe Intermix dostarczane są w terminie 5-6 tygodni od zamówienia.

W szczególnych przypadkach termin oczekiwania na wóz można skrócić.

Czy zakupiony paszwóz będzie dostarczony na miejsce?

Wozy pasowe Intermix dostarczane są pod adres wskazany przez kupującego. Po dostarczeniu dokonujemy pierwszego uruchomienia, pierwszego mieszania paszy. Zarówno dostawa wozu jak i pierwsze uruchomienie są wykonywane nieodpłatnie.

Gdzie można zaopatrzyć się w akcesoria do paszowozów Intermix?

Cały asortyment akcesoriów i części do wozów paszowych Intermix jest dostępny w sklepie Master Agro, wysyłka kurierem w ciągu 24 godzin od zamówienia

Czy możliwy jest zakup paszowozu Intermix w kredycie?

Większość kupowanych poziomych wozów paszowych Intermix jest finansowana w formie pożyczki lub leasingu. Finansowanie wozów Intermix jest bardzo proste i przyjazne. Formalności są wykonywane na miejscu u kupującego, podczas jednego krótkiego spotkania, przeważnie już przy dostawie wozu paszowego.